Uplynulý obchodný týždeň nepriniesol z pohľadu fundamentov žiadne výrazné prekvapenia.

Ako vidieť na priloženom grafe nižšie, zlato sa počas tohto obchodného týždňa vyvíjalo skôr v bočnom trende a nedovolilo AOS Easylife využiť jeho stratégiu, ktorá sa orientuje na trend.

zlato-bocny-trend

Zárobky si tento týždeň pripísali automatické systémy na menové páry EUR/USD, EUR/GBP či GBP/USD.

Na menovom páre GBP/USD sme v stredu ráno mohli vidieť výraznú korekciu po slovách britskej premiérky, ktorá zmenila rétoriku a pripustila, že parlament, ktorý trvá na mäkkom variante Brexitu, bude môcť hlasovať o procese odčlenenia Británie od EÚ. Robot GBP/USD využívajúci spätné korekcie tento pohyb využil a zatvoril plusovú sériu obchodov.

libra-12-oktober

Jednou z hlavných udalostí tohto týždňa bol v stredu zverejnený Zápis zo zasadnutia Fedu, ktorý však nepriniesol nič nového. Zápisnica neponúkla žiadne jasné signály toho, že by mohlo do konca roka dôjsť k navýšeniu sadzieb. Reakcia trhov tak bola veľmi mierna.

Čo nás čaká tento týždeň?

V pondelok o 11:00 bude v eurozóne zverejnený vývoj inflácie za mesiac september. O 14:30 je v USA na programe Newyorský Fed index a o 15:15 dôležitý fundament vývoj americkej priemyselnej produkcie za september, kde trh počíta s medzimesačným nárastom o 0,2%.

V utorok o 10:30 bude zverejnená inflácia vo Veľkej Británii a o 14:30 prídu inflačné dáta z USA.

V stredu sú na programe dáta z realitného trhu v USA (14:30) ako aj zásoby ropy o 16:30. Neskôr o 20:00 bude zverejnená béžová kniha Federálneho rezervného systému.

Vo štvrtok nás bude v eurozóne zaujímať najmä zasadnutie centrálnej banky ECB a rozhodnutie o sadzbách a následná tlačová konferencia prezidenta M. Draghiho. Uvidíme, aké signály ohľadom ďalšieho smerovania menovej politiky v eurozóne ECB poskytne.

PS: Už počas nasledujúcich dní začneme s opätovnou aktiváciou robota AOS Easylife na ropu.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.