Upozornenie na riziko

 

Informácie, ktoré sa nachádzajú na tejto webovej stránke, sú výhradne určené pre študijné účely. V žiadnom prípade neslúžia ako konkrétne investičné či obchodné doporučenie. Poskytovateľ informácií na webstránke panobchodnik.sk nie je zodpovedný za konkrétne rozhodnutia čitateľov/užívateľov.

Pripomíname, že s investovaním na finančných trhoch sa spája riziko možných strát, v dôsledku čoho nemusí byť vhodné pre všetkých investorov. Predtým, ako sa rozhodnete investovať na finančných trhoch, prosím dôkladne zvážte svoje investičné ciele či ochotu riskovať.

Existuje možnosť, že utrpíte stratu časti alebo celej vstupnej investície, preto nie je vhodné investovať kapitál, ktorý si nemôžete dovoliť stratiť. Mali by ste si byť vedomý všetkých rizík spojených s obchodovaním na finančnom trhu.

Finančné rozdielové zmluvy CFD sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 68-77% účtoch neprofesionálnych investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u poskytovateľov, ktorí zverejnili tieto údaje. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.